Liahnutie kuriatok pod kvočkou je najprirodzenejší spôsob, ale niektoré plemená sliepok alebo prepelíc majú potlačený materinský pud a tak ak chcete od týchto plemien mláďatá, je potrebné použiť liaheň. Každá liaheň musí zabezpečiť vhodné podmienky pre vývoj zárodkov, najmä teplotu, vlhkosť, ale aj dostatok kyslíka a možnosť otáčania vajec.

Liaheň CLEO 5x2 DTH je dvojposchodová liaheň s veľkou kapacitou (až 82 ks slepačích vajec)vhodná k liahnutiu vodnej a hrabavej hydiny ako sú kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty, s poloautomatickým otáčaním, reguláciou teploty od 35 do 40°C, manuálnou reguláciou vlhkosti, teplomerom, vlhkomerom a externou nádobkou na vodu.. Táto praktická liaheň je výborná aj pre doliahnutie hydiny, keďže zabezpečuje ideálne podmienky na to, aby si hydina našla tú najvhodnejšiu cestu von zo škrupiny. Vajíčka budete mať pod kontrolou vďaka priehľadnému veku a na digitálnom displeji môžete sledovať dôležité hodnoty ako teplotu a vlhkosť.

Otočné rošty v liahni uľahčia prácu pri otáčaní vajec a vy tak iba 2x denne otočíte páčkami. Liaheň je vyrobená z kvalitného plastu, ktorý je ľahký, pevný a ľahko umývateľný, takže údržba a čistenie liahne bude hračka.

Liaheň na vajcia CLEO 5x2 DTH (82 vajec)

  • Kód produktu: Liaheň na vajcia CLEO 5x2 DTH (82 vajec)
  • Dostupnosť: Skladom
  • 93,00€